26 Kasım 2009 Perşembe

Gözlemci Raporu

Boyu kısa; dolayısıyla istediği kadar salatayla beslensin, yine de tenindeki yapay katmanların da etkisiyle hafif kilolu görünmeye devam edecek. Bizden yana sorun yok, ancak arzusu dayatılmış sıfır beden hayaline varmakken, onun adına üzgünüz ki asla vücudundan memnun olamayacak. Her sahte sarışın gibi, sentetikliği daha saçlarından başlıyor. Geçirdiği taçın markası olup olmadığını merak etmemek mümkün değil. Gözlerinden, lens mi bilinmez, ifade almak, zayıflamaya birebir. Sık sık kırpışıyorlar -dudakların hafif öne kıvrılmasıyla uyumlu. Kasıtlı yapıp yapmadığını anlamak zor. Yine de, bir ortama girdiğinde, dikkati ilk çeken yüzü olmuyor. Darlıktan patlama noktasına gelmiş kotu, yoğun detaylı işlevsiz kemeri, her an kapı çalan topukları, orta ve işaret parmaklarıyla sarkıtarak taşıdığı -kıyafetine göre her gün değişen- çantası... İtiraf etmek gerek, bunlar da değil. Memeleri. Nasıl sıkıştırıyorsa onları kıyafetiyle veya iç çamaşırıyla veya başka bir haltla, imdat diye bağıracak gibi gözünüze gözünüze bakıyor memelerinin üst kısmı. Ondandır, bacaklarını açık bıraksa bile, ilk bakacağınız kısım memeleridir. Sonra da poposu, sanırım. Yine dar giydiyse yani.

Dar giymişti ki, geçen gün benzer arkadaşıyla yaptığı -hiç anlamadığım- araba-beygir-motor sohbetine sırf gözlem tikimden kulak kabarttığım eleman, yeni yeni tanıştığı kızı yanına davet ettikten sonra, tam kız otururken, vahşi bakışlarla süzdü kızın poposunu. Bu aşamada, popo kelimesi yerini göte bıraktı; popo süzülmezdi, kelimenin niyetine aykırıydı.

Bu sahne sırasında, ben tüm bunları izler ve düşünürken, saat 9:30 falandı. Normal bir üniversite öğrencisinin ayakta uyuması gereken saatler. Bunu da düşününce, kıza gülen beynim, bu kez kızın yaşama şevki karşısında saygıyla eğildi.

3 yorum:

indian dedi ki...

iştahla yaşayıp asla yılmıyorlar , inanacak yalanlar bulmakta sıkıntı çekmiyorlar ve gerçekten inanıyorlar . olağanüstüler .

Adsız dedi ki...

Kadınlar sevilmek için yaratılmışlardır.Anlaşılmak için değil. :) Oscar Wilde

Büşra dedi ki...

ihtiyacı olan kadın haklıdır.
çapı doğrultusunda, anladığımız üzre de epey geniş zaten.